Svaki podoj obično počinje tako što beba prihvati dojku u usta i sisa ubrzano neko vreme. Zašto ubrzano? Zato što je maminom telu potrebno vreme da se opusti i da počcne da otpušta mleko koje se nalazi u njenim dojkama. Takozvani refleks otpuštanja mleka. Posle tog kraćeg vremena brzog sisanja dolazi do otpuštanja (kretanja) mleka i tada beba menja ritam ... Nastavak »
RoditeljSrbija.com Roditeljski portal, trudnoća, porođaj, mama, beba, porodica, deca, ishrana, vrtići, škole, fakulteti, zdravlje, dešavanja
