Innternational Health
Gimnastika-Pobednik
Mona-SuperPaket
Naslovna » Obrazovanje » Informator obrazovanja » Kalendar takmičenja i smotri učenika srednjih škola 2017/2018

Kalendar takmičenja i smotri učenika srednjih škola 2017/2018

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja donosi Kalendar takmičenja i smotri učenika srednjih škola 2015/2016

kalendar-takmicenja
Republika Srbija
MINISTARSTVO PROSVETE, NAUKE I TEHNOLOŠKOG RAZVOJA
Sektor za razvoj i visoko obrazovanje
Broj: 611-00-02171/2015-06
Datum: 14.12.2017.

KALENDAR TAKMIČENjA I SMOTRI UČENIKA SREDNjIH ŠKOLA ZA ŠKOLSKU 2017/2018. GODINU

Na osnovu Stručnog uputstva o organizovanju takmičenja i smotri učenika osnovne i srednje škole (u daljem tekstu Stručno uputstvo), Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja donosi godišnji Kalendar takmičenja i smotri srednjih škola za školsku 2015/2016. godinu.
Organizatori pojedinih takmičenja i smotri dužni su da, shodno navedenom uputstvu, usklade sva svoja posebna dokumenta koja se odnose na organizaciju i sprovođenje takmičenja i smotri. Prilikom usklađivanja dokumenata, neophodno je precizirati sledeće pojedinosti:
– na takmičenju/smotri mogu učestvovati svi redovni učenici srednjih škola;
– izbor učenika za opštinsko takmičenje vrši se isključivo na osnovu postignutih rezultata učenika na školskom takmiče-nju/smotri;
– za svaki naredni nivo takmičenja/smotre određuju se učenici na osnovu postignutih rezultata i rang-liste sa prethodnog nivoa tak-mičenja/smotre, a u skladu s propozicijama;
– rangiranje učenika za određeni nivo takmičenja/smotre vrši se isključivo na osnovu postignutog broja bodova, u skladu sa Struč-nim uputstvom i pravilnikom određene vrste takmičenja/smotre;
– ukoliko više učenika postigne isti broj bodova, svi učenici zauzimaju isto mesto i svi imaju isti rang.
Organizatori takmičenja i smotri dužni su da blagovremeno preciziraju i druge elemente bitne za sprovođenje takmičenja/smotre, a ko-ji proističu iz Stručnog uputstva – izbor domaćina takmičenja/smotre, preciziranje njegovih obaveza, sistem nagrađivanja učenika i nastav-nika, mentorski rad (ukoliko je neophodan ili predviđen), potpisivanje diploma, regulisanje finansijskih pitanja, stručna pomoć učesnicima takmičenja i smotri i dr.

СРПСКИ ЈЕЗИК
Друштво за српски
језик и књижевност
Србије
Вукова задужбина
Такмичење из српског језика и језичке културе
школски до краја фебруара 2018.
општински 24.03.2018.
окружни 28.04.2018.
републички 27.05.2018. – Тршић
Друштво за српски
језик и књижевност
Србије
Карловачка гимназија
Књижевна олимпијада
школски до краја фебруара 2018.
општински 10.03.2018.
окружни 14.04.2018.
републички 13.05.2018. – Карловачка гимназија, Сремски Карловци
БУГАРСКИ ЈЕЗИК Удружење ,,Матица
Бугара у Србији” Такмичење у знању бугарског језика и језичке културе
школски до средине марта 2018.
окружни 21.04.2018. – Босилеград, Димитровград
републички 26.05.2018. – Босилеград
МАЂАРСКИ ЈЕЗИК
Филозофски факултет
Нови Сад – Одсек за
хунгарологију
Такмичење из мађарског језика и језичке културе
школски до краја јануара 2018.
општински 03.03.2018.
окружни 24.03.2018.
републички 14.04.2018. – Филолошка гимназија за талентоване
ученике “Деже Костолањи”, Суботица
СЛОВАЧКИ ЈЕЗИК
Национални савет
словачке националне
мањине
Такмичење у знању словачког језика и језичке културе републички 19.05.2018. – Гимназија ,,Михајло Пупин”, Ковачица
СТРАНИ ЈЕЗИЦИ
Друштво за стране
језике и књижевност
Србије
Такмичење у знању страних језика за ученике
четвртог разреда гимназије и стручних школа и
специјална група – Филолошка гимназија и ученици са
дужим боравком у земљи чији језик уче:
а) енглески
б) руски
в) француски
г) немачки
д) италијански
ђ) шпански
окружни 18.03.2018.
републички
14.04.2018.
енглески – Медицинска школа, Ваљево
руски, француски, немачки, италијански и шпански –
Ваљевска гимназија, Ваљево
ЛАТИНСКИ И
ГРЧКИ ЈЕЗИК
Асоцијација за
класичне студије
Србије
Филозофски факултет
у Београду – Одељење
за класичне науке
Такмичење у знању латинског и грчког језика
школско до 02. априла.2018.
републички 19.05.2018. у 10.00 часова – Филозофски факултет,
Београдски универзитет
ПРЕДМЕТ
ТАКМИЧЕЊА ОРГАНИЗАТОР НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА НАЗИВ
ТАКМИЧЕЊА
КАЛЕНДАР ОДРЖАВАЊА(ДАТУМ, МЕСТО И
ДР.)
ИСТОРИЈА
Друштво историчара
Србије “Стојан
Новаковић”
Такмичење у познавању опште и националне историје
општински 24.03.2018.
окружни 28.04.2018.
републички 26.05.2018. – Зрењанинска гимназија
СОЦИОЛОГИЈА Српско социолошко
друштво
Такмичење из социологије: Насиље, солидарност и
активизам код средњошколаца у Србији
окружни до 10.03.2018.
републички 24.03.2018. – Економска школа ,,9 мај”, Сремска
Митровица
ФИЛОЗОФИЈА Српско филозофско
друштво
Српска олимпијада филозофије (СОФија) републички 15-17.03.2018. – Пожаревачка гимназија, Пожаревац
ГЕОГРАФИЈА Регионални центар за
таленте Београд II Национална географска олимпијада
школски 23.12.2017. – матичне средње школе
општински 03.02.2018. – Регионални центри за таленте
регионални 10.03.2018. – Регионални центар за таленте Београд II
републички 27-29.04.2018. – Регионални центар за таленте Београд II
МАТЕМАТИКА
Друштво
математичара Србије
Републичко такмичење из математике
општински 13.01.2018.
окружни 24.02.2018.
републички 10.03.2018.
Српска математичка олимпијада републички 30-31.03.2018.
Математичко
друштво “Архимедес”
Математички турнир – Математичка олимпијада
средњих школа Републике Србије републички 12.05.2018. – Хемијско-прехрамбена технолошка школа,
Београд
Математичко такмичење “МИСЛИША” (I – IV
разред)
основни ниво 08.03.2018. у 12 часова – матичне средње школе
републички 22.04.2018. – Учитељски факултет, Београд
РАЧУНАРСТВО И
ИНФОРМАТИКА
Друштво
математичара Србије
Такмичење ученика средњих школа из рачунарства
окружни 11.03.2018.
републички 22.04.2018.
Српска информатичка олимпијада републички 19-20.05.2018.
ФИЗИКА Друштво физичара
Србије
Такмичење ученика средњих школа из физике
школски до 19.01.2018.
општински 25.02.2018.
окружни 03.03.2018.
републички 23-24.03.2018. – Гимназија ,,Светозар Марковић”, Ниш
Српска физичка олимпијада републички 27-28.04.2018. – Физички факултет, Београд
ХЕМИЈА Српско хемијско
друштво
Такмичење из хемије
школски до 07.04.2018.
окружни 14.04.2018.
републички 11-13.05.2018. – Београд, Хемијски факултет
Универзитета у Београду
Српска хемијска олимпијада републички 24-26.05.2018. – Београд, Хемијски факултет
Универзитета у Београду
ПРЕДМЕТ
ТАКМИЧЕЊА ОРГАНИЗАТОР НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА НАЗИВ
ТАКМИЧЕЊА
КАЛЕНДАР ОДРЖАВАЊА(ДАТУМ, МЕСТО И
ДР.)
БИОЛОГИЈА Српско биолошко
друштво
Такмичење из биологије
школски
фебруар 2018. у 12 часова – Природно-математички
факултет, Ниш
окружни 25.03.2018. у 12.00 часова
републички 20.05.2018. у 12.00 часова
АСТРОНОМИЈА Друштво астронома
Србије Такмичење из астрономије
школски 24.02.2018.
општински 11.03.2018.
регионални 25.03.2018.
републички 21-22.04.2018. – Београд
МУЗИЧКА
КУЛТУРА
Удружење музичких
и балетских педагога
Србије
Републичко такмичење из солфеђа и теоретских
предмета републички децембар 2017. – МШ “Петар Коњовић”, Београд
Такмичење хорова гимназија, средње стручних школа и
средње музичких школа републички 28.04.2018. – Гимназија ,,Ј.Јовановић Змај”, Нови Сад
Такмичење ударачких инструмената републички 12.05.2018. – СКЦ, Београд
Заједница музичких и
балетских школа
Србија
Републичко такмичење ученика музичких и балетских
школа Србије републички 17-27.03.2018.
УМЕТНИЧКЕ
ШКОЛЕ
Школа за дизајн,
Београд
Такмичење ученика средњих стручних и уметничких
школа (категорије: Дизајн и Класични ликовни медији)
школски 21.01.2018.
регионални 25-26.03.2018.
републички 27-28.05.2018. – Школа за дизајн, Београд
ПОЉОПРИВРЕДА,
ПРОИЗВОДЊА И
ПРЕРАДА ХРАНЕ
Заједница школа у
подручју рада
пољопривреда,
производња и
прерада хране
Такмичење ученика из области пољопривредне
производње републички 20-21.04.2018. – Пољопривредно-ветеринарска школа са
домом ученика „Свилајнац”,Свилајнац
Такмичење ученика из области производње и прераде
хране
републички 12-14.04.2018. – Хемијско-технолошка школа, Крушевац
Такмичење ученика из области ветеринарске
медицине републички 12-14.04.2018. – Пољопривредно школа са домом
ученика „Ваљево”, Ваљево
Републичко такмичење средњих стручних школа
подручја рада пољопривреда, производња и прерада
хране из математике
републички 27-28.04.2018. – Средња пољопривредно-прехрамбена
школа, Сомбор
ЛИЧНЕ УСЛУГЕ Пословно удружење
школа личних услуга
Републичко такмичење и смотра женских и мушких
фризера и
Републичко такмичење и смотра педикира и маникира
школски до краја марта 2018.
републички 14-15.04.2018. – Школа моде и лепоте, Ниш
САОБРАЋАЈ Заједница
саобраћајних школа
Такмичење ученика – тест знања и практичан рад за
трогодишња и четворогодишња занимања републички 20-22.04.2018. – Пожаревац, Политехничка школа
ТЕКСТИЛСТВО И
КОЖАРСТВО
Заједница текстилних
и кожарских школа
Републичко такмичење текстилних и кожарских
школа и смотра ученичких радова:
тест знања – четворогодишњи образовни профили;
практичан рад – трогодишњи образовни профили;
изложбени део
школски до краја марта 2018.
републички 04-06.05.2018. – Ивањица

ГЕОДЕЗИЈА И
ГРАЂЕВИНАРСТВО
Заједница геодетских
и грађевинских
школа
Републичко такмичење геодетских и грађевинских
школа
ТЕОРИЈСКЕ ДИСЦИПЛИНЕ:
1. Грађевинске конструкције (II разред);
2. Примена рачунара у грађевинарству – autoCAD и
arhiCAD (III разред)
3. Статистика и отпорност материјала (III разред)
4. Бетон (IV разред)
5. Геодетска мерења и рачунања (IV разред)
6. Математика (IV разред)
ПРАКТИЧНЕ ДИСЦИПЛИНЕ:
1. Декоратер зидних површина (III разред)
2. Керамичар – терацер-пећар (III разред)
3. Руковалац грађевинском механизацијом (III разред)
4. Монтер суве градње (III разред)
школски до краја марта 2018.
републички 11-13.05.2018. – Грађевинска школа “Бранко Жежељ”,
Београд
ЗДРАВСТВО И
СОЦИЈАЛНА
ЗАШТИТА
Заједница
медицинских школа
Такмичење ученика из прве помоћи и реалистичког
приказа повреда и стања
школски крајаприла 2018.
републички 11-12.05.2018. – Суботица, Средња медицинска школа
Такмичење из здравствене неге
школски крајмарта 2018.
републички 20-21.04.2018. – Нови Сад, Медицинска школа „7.
април”
Такмичење из математике школски крајмарта 2018.
републички 27-28.04.2018. – Медицинска школа, Лесковац
Такмичење из анатомије и физиологије школски крајаприла 2018.
републички 18-19.05.2018. – Медицинска школа, Краљево
Такмичење ученика четвртих разреда смера зубни
техничар
школски крајаприла 2018.
републички 18-19.05.2018. – Зуботехничка школа, Београд
ХЕМИЈА,
НЕМЕТАЛИ И
ГРАФИЧАРСТВО
Заједница школа у
подручју рада хемија,
неметали и
графичарство и
геологија, рударство
и металургија – група
металургија
Републичко такмичење средњих школа из подручја
рада графичарство
школски фебруар 2018.
републички 20-22.04.2018. – Техничка школа ,,Милева МарићАјнштајн”,
Нови Сад
Такмичење ученика трогодишњег и четворогодишњег
образовања из: опште и неорганске хемије,
неорганске хемијске технологије и графичке
технологије
школски фебруар 2018.
републички 18-20.04.2018. – Хемијско – прехрамбена и текстилна
школа “Урош Предић”, Зрењанин
ТРГОВИНА,
УГОСТИТЕЉСТВО
И ТУРИЗАМ
Формирање и презентација туристичких аранжмана 23-24.03.2018. – Угоститељско-туристичка школа, Ниш
Трговинско пословање и практична настава 13-14.04.2018. – Економско-трговинска школа,
Пожаревац
Куварство, посластичарство и услуживање са
практичном наставом, трогодишње и
четворогодишње школе
13-14.04.2018. – трогодишњи профили, Средња школа
„Светозар Милетић”, Нови Сад
20-21.04.2018. – четворогодишњи профили,
Угоститељско-туристичка школа, Београд
ПРЕДМЕТ
ТАКМИЧЕЊА ОРГАНИЗАТОР НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА НАЗИВ
ТАКМИЧЕЊА
КАЛЕНДАР ОДРЖАВАЊА(ДАТУМ, МЕСТО И
ДР.)
ЕКОНОМИЈА,
ПРАВО И
АДМИНИСТРАЦИЈА
Заједница
економских, правнобиротехничких
и
угоститељскотуристичких
школа
Основи економије
републички
16-17.03.2018. – Средња школа, Барајево
Пословна информатика 13-14.04.2018 – Стручна школа „Душан Тривунац
Драгош”, Сврљиг
Пословна економија 23-24.03.2018. – Економска-трговинска школа „Паја
Маргановић”, Панчево
Статистика 20-21.04.2018. – Економска-трговинска школа, Шабац
Рачуноводство 04-05.05.2018. – Економско-трговинска школа, Зајечар
Математика 27-28.04.2018. – Прва економска школа, Београд
Симулација суђења 23-24.03.2018. – Економска школа „9. Мај”, Сремска
Митровица
Основи реторике и беседништва 16-17.03.2018. – Економска школа, Ужице
ШУМАРСТВО И
ОБРАДА ДРВЕТА
Заједница шумарских
и дрвопрерађивачких
школа
Републичко такмичење из подручја рада шумарство и
обрада дрвета:
а) у области шумарства у стручним дисциплинама –
практични радови и др.
б) у области обраде дрвета: технолошке операције у
производњи финалних производа од дрвета;
технологија материјала; техничко цртање;
практични радови; квиз знања и др.
в) пејзажне архитектуре (две дисциплине)
школски до краја марта 2018.
републички 19-21.04.2018. – Техничка школа ,,Милева МарићАјнштајн”,
Нови Сад
МАШИНСТВО И
ОБРАДА МЕТАЛА
Заједница машинских
школа
Такмичење:
1. такмичење за техничара за комјутерско
управљање;
2. моделирање машинских елемената и конструкција
3Д; комјутерска графика 2Д и статика
школски до 15.03.2018.
окружни
Трогодишњи образовни профили – 13.04.2018.
Машинско-саобраћајна школа-Чачак, Политехничка
школа-Крагујевац, Средња техничка школа-Сомбор.
Четворогодишњи образовни профили – 20.04.2018. ТКУ
Политехника-школа за нове технологије, Машинска
школа ,,Радоје Дакић”, ТКУ-Техничка школа, Ужице,
Средња школа, Коцељева, ТШ ,,Никола Тесла”, Велика
Плана, ТКУ-Машинска школа, Панчево, СТШ ,,Никола
Тесла”, Сремска Митровица .
републички Трогодишњи образовни профили – 11-12.05.2018.
Ччетворогодишњи образовни профили – 18-19.05.2018.
Такмичење за програмирање робота
школски 15.03.2018.
регионални
13.04.2018. – Политехника-школа за нове технологије,
Машинско-саобраћајна школа, Чачак, Техничка школа,
Владичин Хан, Средња машинска школа, Нови Сад;
Техничка школа ГСП, Београд
републички 11-12.05.2018. – Прва техничка школа, Крагујевац
ПРЕДМЕТ
ТАКМИЧЕЊА ОРГАНИЗАТОР НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА НАЗИВ
ТАКМИЧЕЊА
КАЛЕНДАР ОДРЖАВАЊА(ДАТУМ, МЕСТО И
ДР.)
ЕЛЕКТРОТЕХНИКА
Заједница
електротехничких
школа
Такмичење ученика:
основе електротехнике 1 (за ученике првог разреда у
трогодишњем и четворогодишњем трајању
образовања);
основе електротехнике 2 (за ученике другог разреда у
трогодишњем и четворогодишњем трајању
образовања);
електроника (за ученике другог и трећег разреда који
имају предмет Електронику);
енергетска електроника (за ученике трећег разреда
који имају предмет Енергетска електроника или
Електроника у енергетици)
школски до 25.04.2018
окружни 12.05.2018.
републички 02.06.2018. – ЕТ иГШ ,,Никола Тесла”, Јагодина
За образовни профил електромехничар за термичке и
расхладне уређаје (за ученике трећег разреда)
школски до 28.03.2018.
републички 21.04.2018. – Прва техничка школа, Крушевац
Такмичење из мултимедије
(сви образовни профили у подручју рада
електротехника)
школски до 28.03.2018.
републички 15.04.2018. – Висока школа електротехнике и
рачунарства, Београд
Такмичење из програмирања
(сви образовни профили у подручју рада
електротехника)
школски до 27.04.2018.
републички 20.05.2018. – Висока школа електротехнике и
рачунарства, Београд
ТАКМИЧЕЊЕ
УЧЕНИКА СА
СМЕТЊАМА У
РАЗВОЈУ И
ИНВАЛИДИТЕТОМ
Заједница школа за
образовање ученика
са сметњама у развоју
и инвалидитетом РС;
Удружење за спорт
хендикепираних
ученика Србије
СПОРТХУС;
Национални спортски
савез слепих и
слабовидих
Републичко такмичење средњих школа за образовање
ученика са сметњама у развоју и инвалидитетом у
атлетици
окружни IV-V недеља септембра 2017.
републички 10.05.2018 – Школа са домом за ученике оштећеног
слуха, Крагујевац
Републичко такмичење средњих школа за образовање
ученика са сметњама у развоју и инвалидитетом у
шаху и стонотенису
окружни
шах: III-IV недеља децембра 2017. стони тенис: II-III
недеља марта 2018.
републички 15.05.2018. – Специјална школа са домом ученика
,,Бубањ”, Ниш
Републичко такмичење средњих школа за образовање
ученика са сметњама у развоју и инвалидитетом у
кошарци
окружни кошарка: II-III недеља априла 2018.
републички 20.05.2018. – ОШ ,,Драган Ковачевић”, Београд
Национални спортски
савез слепих и
слабовидих
Голбал (игра са звучном лоптом за слепе) републички прва половина новембра 2017. – Београд
Заједница школа за
образовање ученика
са сметњама у развоју
и инвалидитетом
Републике Србије
Такмичење ученика у знању и вештинама школа за
специјалну едукацију и рехабилитацију у подручју
рада:
1) машинство и обрада метала
2) текстилство и кожарство
3) хемија, неметали и графичарство
4) личне услуге (мушки и женски фризер)
5) трговина, угоститељство и туризам
6) пољопривреда и прерада хране
републички
1) април 2018. – Средња занатска школа, Београд
2) април 2018. – ШОСО ,,Веселин Николић”, Крушевац
3) април 2018. – ШОСО ,,Радивој Поповић”, Сремска
Митровица
4) април 2018. – Школа са домом за ученике оштећеног
слуха ,,11. мај”, Јагодина
5) мај 2018. – ШОСО ,, Милан Петровић”, Нови Сад
6) мај 2018. – ШОСО ,,Братство”,Бечеј;
ШОСО ,, Милан Петровић”, Нови Сад

Стони тенис
школски до IIнедеље октобра 2017.
општински до IV недеље октобра 2017.
окружни до II недеље новембра 2017.
међуокружни нема

републички 22
-23.11.2017.
– Зрењанин
Спортска гимнастика
општински отворено првенство
окружни до III недеље фебруара 2018.
међуокружно до I недеље марта 2018.
републички 27
-28
.03.201
8.
– Пирот
Рукомет
школски до IV недеље октобра 2017.
општински до I недеље новембра 2017.
окружни до III недеље новембра 2017.
међуокружни до V недеље новембра 2017.
републички 12
-15.12.2017.
– Лесковац
Одбојка
школски до Vнедеље новембра 2017.
општински до I недеље децембра 2017.
окружни до III недеље децембра 2017.
међуокружни до IV недеље јануара 2018.
републички 21
-23.02.2018.
– Пријепоље
Кошарка и
Кошарка 3 на
3
школски до III недеље децембра 2017.
општински до III јануара 2018.
окружни до III недеље фебруара 2018.
међуокружни до I недеље марта 2018.
републички 21
-23.03.2018.
– Параћин
25.04.2018.
– Београд
Футсал
школски до IIнедеље марта 2018.
општински до IV недеље марта 2018.
окружни до II недеље априла 2018.
међуокружни до IV недеље априла 2018.
републички 09
-11.05.2018.
– Пирот
Атлетика
школски до Vнедеље септембра 2017.
општински до II недеље октобра 2017.
окружни до III недеље априла 2018.
међуокружни до IV недеље априла 2018.
републички 16.05.2018.
– Нови Пазар
II МЕЂУНАРОДНИ НИВО
ПРЕДМЕТ
ТАКМИЧЕЊА ОРГАНИЗАТОР НАЗИВ ТАКМИЧЕЊА НИВОИ
ТАКМИЧЕЊА
КАЛЕНДАР ОДРЖАВАЊА
(ДАТУМ, МЕСТО И ДР.)
СТРАНИ ЈЕЗИК
Славистичко друштво
Србије
Гимназија “Јован
Јовановић Змај”,
Нови Сад
Нафтна индустрија
Србије
НИС олимпијада из руског језика за ученике гимназија
и средњих стручних школа из Србије, Републике
Српске и Црне Горе
међународни
Пријава ученика за такмичење од стране наставникаментора:
март-април 2018. године
Први круг Олимпијаде у школама (квалификациони) :
23.04.2018. године
Други круг Олимпијаде (финални): 27.05.2018. године
За финално такмичење: Зграда НИС-а у Новом Саду и
Гимназија “Јован Јовановић Змај”, Нови Сад
МАТЕМАТИКА Друштво
математичара Србије
Балканска математичка олимпијада међународни 07-12.05.2018. – Србија
Међународна математичка олимпијада међународни 03-14.07.2018. – Румунија
РАЧУНАРСТВО И
ИНФОРМАТИКА
Друштво
математичара Србије
Балканска информатичка олимпијада међународни јул 2018. – Београд
Међународна информатичка олимпијада међународни 01-08.09.2018. – Јапан
ФИЗИКА Друштво физичара
Србије Међународна физичка олимпијада међународни 21-29.07.2018. – Лисабон, Португалија
ХЕМИЈА Српско хемијско
друштво
Међународна хемијска олимпијада међународни 19-29.07.2018. – Словачка и Чешка
ГЕОГРАФИЈА Регионални центар за
таленте Београд II Интернационална географска олимпијада међународни август 2018. – Квебек, Канада
АСТРОНОМИЈА Друштво астронома
Србије
Међународна олимпијада из астрономије и
астрофизике међународни децембар 2018. – Шри Ланка
ФИЛОЗОФИЈА Српско филозофско
друштво
Међународна филозофска олимпијада међународни 23-28.05.2018. – Бар, Црна Гора
УМЕТНОСТ
Удружење музичких
и балетских педагога
Србије
Међународно такмичење младих музичара ,,Петар
Коњовић” међународни 05-12.05.2018. – МШ ,,Коста Манојловић”;
МШ ,,Петар Коњовић”; МШ ,,Станковић”, Београд
Заједница музичких и
балетских школа
Србије
Међународно такмичење “Даворин Јенко”
међународни Клавир и клавирска дуа: 01-06.02.2018. – Музичка
школа “Даворин Јенко”, Београд
међународни
Дувачки инструменти соло и камерна музика:
01-11.03.2018. – Музичка школа “Даворин Јенко”,
Београд; Центар за културу, Раковица
ФИЗИЧКО
ВАСПИТАЊЕ
Савез за школски
спорт Србије Светско школско првенство у кошарци 3 на 3
школски до III недеље новембра 2017.
општински до V недеље новмбра 2017.
окружни до I недеље децембра 2017.
међуокружни до III недеље децембра 2017.
републички 25.04.2018. – Београд, Србија
међународни 23-29.06.2018. – Београд, Србија

Друштво за српски
језик и књижевност
Србије
Задужбина ,, Доситеј
Обрадовић”
Филолошки факултет,
Београд
Школски писмени задатак на почетку школске године
на утврђене теме из књижевности
ваннаставна активност
школски достављање документације – децембар 2017.
републички фебруар 2018. – Београд
Друштво за српски
језик и књижевност
Србије
Филолошки факултет
у Београду
Вукова задужбина
Смотра лингвистичких секција
ваннаставна активност
школски достављање документације – новембра 2017.
републички фебруар 2018. – Београд
Друштво за српски
језик и књижевност
Србије
Задужбина ,,Десанка
Максимовић”
Смотра литерарних дружина и секција
ваннаставна активност
школски достављање документације – новембра 2017.
републички фебруар 2018. – Београд
МАТЕМАТИКА Друштво
математичара Србије
Кенгур без граница – међународна математичка
смотра
међународни 15.03.2018. у 10.00 часова
РАЧУНАРСТВО И
ИНФОРМАТИКА
“Информационе
технологије –
Удружење професора
Србије”
ИТ-УПС
“Дабар” – смотра из рачунарске и информатичке
писмености
школски новембар 2017.
републички 04.03.2018. – Истовремено у Крушевцу, Београду,
Нишу и Новом Саду
СМОТРА
УЧЕНИЧКИХ
ЗАДРУГА СРБИЈЕ
Савез ученичких
задруга Србије
Републичка смотра ученичких задруга Републике
Србије републички пролеће 2018.
СМОТРЕ РАДОВА
НАУЧНОГ И
УМЕТНИЧКОГ
СТВАРАЛАШТВА
ТАЛЕНАТА У
ОБЛАСТИ
ПРИРОДНИХ,
ТЕХНИЧКИХ,
ДРУШТВЕНИХ И
ХУМАНИСТИЧКИХ
НАУКА
Регионални центар за
таленте Београд II
Смотра истраживачких радова ученика средњих
школа
окружни 27.01.2018.
републички 24.03.2018. – Београд
Регионални центар за
таленте Бор
Центар за развој
креативности “Цезар”
Национална еколошка олимпијада
школски 18.3.2018.
окружни 22.4.2018.
републички 19 -20.5.2018. – Бор
ПРЕДУЗЕТНИШТВО
Организација
“Достигнућа младих у
Србији”
Смотра ученичких компанија Србије у школској
2017/2018. години
окружни март 2018.
републички 13-15.05.2018. – Београд
ПРЕДМЕТ СМОТРЕ ОРГАНИЗАТОР НАЗИВ СМОТРЕ НИВОИ
СМОТРЕ
КАЛЕНДАР ОДРЖАВАЊА(ДАТУМ, МЕСТО И
ДР.)
ЛИКОВНА
КУЛТУРА
Удружење ликовних
педагога Србије
Смотра ђачких ликовних радова за ученике средњих
стручних школа, гимназије и уметничких школа из
ликовне културе
републички достављање радова до 15.07.2018.
Центар за ликовно
васпитање деце и
омладине Војводине,
Нови Сад
Смотра ликовних радова ученика основних и средњих
школа Србије (тема: “Папир и уметност”)
школски октобар 2017.
републички децембар 2017. – Нови Сад
Центар за ликовно
васпитање деце и
омладине Војводине,
Нови Сад
Смотра ликовних радовa ученика основних и средњих
школа Србије (тема: “Сцена, маска, костим, лутка”)
школски април 2018.
републички мај 2018. – Нови Сад , СНП
УМЕТНОСТ
Центар за развој и
примену науке,
технологије и
информатике
ФИЛМић – смотра кратког ђачког филма републички мај 2018.
Удружење
војвођанских
учитеља, Коло
српских сестара Бачке
епархије
Одбор за веронауку
Епархије бачке
Центар за ликовно
васпитање деце и
омладине Војводине
“Светосавље и наше доба” – ликовни, литарарни и
калиграфски радови ученика средњих школа из
Републике Србије и расејања
школски јануар – март 2018.
републички април 2018. – Нови Сад
Друштво “Свети
Сава”, Београд
Светосавски књижевни и ликовни конкурс за ученике
средњих школа Србије, Републике Српске и дијаспоре међународни септембар-децембар 2017. и јануар 2018.
Прва крагујевачка
гимназија Позоришни сусрети ученика гимназија Србије републички март-април 2018. – Књажевско српски театар,
Крагујевац
Дом ученика средњих
школа у Краљеву Републичка ДОМИЈАДА у култури 2018. републички 20-22.04.2018. – Дом ученика средњих школа у
Краљеву
ФИЗИЧКО
ВАСПИТАЊЕ
Дом ученика средњих
школа у Краљеву Републичка ДОМИЈАДА у спорту 2018. републички 11-13.05.2018. – Дом ученика средњих школа у
Краљеву
РТС и Савез
атлетских талената
Србије
Крос РТС-а кроз Србију републички 12.05.2018

 

Nema komentara.

Scroll To Top