U Srbiji se na 100.000 umrlih rađa 75.000 beba.
Namerni prekidi trudnoće (preko 150.000 godišnje) olako su prihvaćeni kao vid planiranja potomstva, a retke su mlade porodice sa više od dvoje dece. Sićušan plod nije apstraktan pojam, već čovek u malom, i treba mu dati šansu da živi.
U desetoj nedelji ili s dva i po meseca od začeća beba izgleda kao mali čovek.To je i vreme kada važeći propisi u Srbiji dozvoljavaju prekid trudnoće. Žena koja tokom pregleda vidi svoj plod u četiri dimenzije i uveri se da on ima i ruke i noge i da njegovo srce uveliko kuca, nerado se odlučuje da ga odbaci. Neka se od trudnica koje su u dilemi samo svaka deseta predomisli u korist novog života, to je još 15.000 novih beba u Srbiji.
Daj šansu životu
Kroz projekat Daj šansu životu lekari ove klinike se zalažu da se ni jedan namerni prekid trudnoće u Srbiji ne izvrši bez potvrde da je trudnica prethodno obavila pregled na 4D real time aparatu, koji joj omogućava čudesno blizak susret sa svojom bebicom. Zahvaljujući savremenim uređajima buduća majka može da vidi da je, iako sićušan, taj plod čovek u malom, da već ima svoje pokrete, svoj prvi ples u životu!
Iskustvo ove poliklinike pokazuje da se čak 70% trudnica
koje su u dilemi, prekid ili ne, odlučuje da zadrži trudnoću
Idejom da i sami daju svoj doprinos borbi protiv bele kuge i porast nataliteta nadahnula ih je činjenica da se u Srbiji (bez podataka iz privatnih ordinacija) godišnje obavi po 150.000 namernih prekida trudnoće, da se na 100.000 umrlih rodi svega 75.000 beba, što znači da godišnje nestaje po čitav mali grad od 25.000 stanovnika.